A könnyűszerkezetes épÃtési technológia világszerte az egyik legelterjedtebb épÃtési rendszer. A világon a családi házak többsége könnyűszerkezetbÅ‘l épül (Észak-Amerika, Skandinávia, Távol-Kelet stb.) és legnagyobbrészt fából. ElÅ‘ször Észak-Amerikába kezdtek el foglalkozni az acélvázas szerkezettel és ez az épÃtési technológia az 1940-es évek óta folyamatos fejlÅ‘désen ment át.
ElÅ‘ször a válaszfalak készÃtésére használták, majd a fejlesztések eredményeként teherhordó szerkezetet gyártottak belÅ‘le.
A '60-as években kezdték el családi házak épÃtésére felhasználni. A '90-es évek elején a gazdasági és a környezetvédelmi szempontok miatt a technológia fejlesztése nagymértékben felgyorsult és 1997-ben került végleges szabványosÃtásra. Az Amerikai Acél Intézet és az Amerikai HázépÃtÅ‘k Szövetsége az USA-ban, valamint a Kanadai Lemezacél Intézet Kanadában, számos egyetem közreműködésével tökéletesÃtett technológiája azóta már világszerte alkalmazásra került, többek között cégünk által hazánkban is.
E szerkezetek felhasználása mindenhol rohamosan növekszik.
A szerkezet:
Felhasználási felületek:
A rendszer rugalmassága révén alkalmas:
Lakóépületek (családi házak, nyaralók)
Középületek - kereskedelmi épületek
Kis fesztávolságú ipari és mezőgazdasági épületek (csarnokszerkezetek)
Vázszerkezetként Magyarországon legfeljebb három szint szinthatáron belül
A technológia kis önsúlya miatt különösen alkalmas épületek bÅ‘vÃtésére, emelet ráépÃtésre, tetÅ‘tér beépÃtésre.
Szerkezeti elemek:
Az épület vázszerkezete hidegen hengerelt, horganyzott acél "C" és "U" profilokból épül fel. A profilok vastagsága igény szerint 0,6 és 1,5 mm között lehet.